Rationalatheist100

Ostatnie uaktualnienie: 6 Lutego 2013.

Otrzymuję od czasu do czasu emaile i ku mojemu zdumieniu niektórzy są zachwyceni tym człowiekiem, którego kanał jest dostępny w tym linku. https://www.youtube.com/user/rationalatheist100

Tytułuje się on siebie jako: racjonalny ateista. Nie widzę w jego wykładach żadnego racjonalizmu i ateizm najprawdopodobniej jest także kłamstwem. Ten pan posiada wszelkie cechy sługi... szatana, czyli ateistą nie jest!

Z drugiej strony nazwałbym go wyjątkowym kłamcą, manipulatorem. Może to są nieprzyjemne określenia, ale odzwierciedlają one prawdę, którą w dość szybki sposób postaram się udowodnić.

Kłamcą jest ktoś, kto świadomie posługuje się kłamstwem. Sługą szatana jest ktoś, kto w iście szatański sposób zwalcza Boga i Jego Syna oraz zwalcza tych, którzy wielbią Boga i Jego Syna.

Najpierw o kłamstwach tego pana.

Mamy tutaj ponad 20 minutowy film, który mi właśnie nadesłano.

31.Jak UFO dostarczyło Biblię w 325r. Starożytni kosmici. Część I,

 

Na czym polega problem z tym panem?

Ten pan podaje nam bajki, które ON uznaje za prawdę. Jest jeszcze gorzej. Są to jego bajki, zupełnie dzikie historie o UFO, które nie posiadają ani ziarna prawdy. Po prostu na 'objawienia' tego człowieka jest tyle dowodów, ile mamy dowodów na powieści Juliusza Verne'a czy... sprawozdania z działalności rządu polskiego. Czysta fantazja.

Bajki opowiadane przez tego człowieka nie posiadają absolutnie żadnego dowodu, nie przedstawia ten pan żadnego dokumentu - po prostu opowiada on zupełne nonsensy, nie mające absolutnie żadnego potwierdzenia i nie posiadające żadnych dowodów.

Dlatego nie przedstawia on żadnych dowodów czy źródeł swoich bajek, wiedząc doskonale, że to są bajki i przedstawiając je jako prawdę czyni on z siebie... kłamcę. Kłamcą jest osoba posługująca się świadomie kłamstwem.

Tyle na temat jego rewelacji kosmicznych.

Pan ten cytuje jednak wybiórczo wersety biblijne, wykazując tym zupełny brak zrozumienia tekstów które czyta, i zgodnie ze swoją bujną wyobraźnią i zamiłowaniem do bajek i mitów, jego interpretacja owych wersetów jest na identycznym poziomie, na jakim są jego 'objawienia' UFO.

Przykłady

Cytuje on

Łukasza 14:26 Jeśli kto przychodzi do mnie, a nie ma w nienawiści ojca swego i matki, i żony, i dzieci, i braci, i sióstr, a nawet i życia swego, nie może być uczniem moim.

Jego zdaniem człowiek miłujący Chrystusa powinien nienawidzić swoją rodzinę. Bez tego nikt - według tego pana - nie może być Chrześcijaninem! Czy tak tłumaczono te wersety we wszystkich kościołach chrześcijaństwa? Czy na tym jest oparte Chrześcijaństwo, pomimo wielu jego błędów?

Jeżeli będziemy w taki sposób interpretować słowa Isusa Chrystusa, to NASTĘPNY werset po powyższym brzmi tak:

Lukasza 14:27 Kto nie dźwiga krzyża swojego, a idzie za mną, nie może być uczniem moim.

Interpretacja w stylu tego pana.

Jezus kazał, aby każdy człowiek zrobił sobie duży krzyż i go za Nim dźwigał!

Jest to typowy przykład interpretacji Biblii, czyli schematu, jakim się ten wyjątkowo nieuczciwy człowiek posługuje - wyjątkowo kłamliwy, złośliwy i manipulatywny, ponieważ wersety te są wyrwane z kontekstu i bez kontekstu nie można ich właściwie zrozumieć..

Z kolei podaje on następne wersety, tłumacząc nam, że zrozumienie ich tak proste, jak konstrukcja cepa.

Mateusza 10:34 Nie mniemajcie, że przyszedłem przynieść pokój na ziemię; nie przyszedłem przynieść pokój, ale miecz. 35 Bo przyszedłem poróżnić człowieka z jego ojcem i córkę z jego matką, i synową z jej teściową.

Po zacytowaniu tego wersetu stwierdza on, że Chrystus starał się trafiać do umysłów słuchaczy i wyrażał się w jak najbardziej prosty sposób, aby Żydzi Go właściwie zrozumieli.

Z jednym się zgodzę - nie wszyscy Żydzi Go rozumieli, ale ten pan - na pewno, absolutnie nic z tego nie rozumie!

Interpretacja jego jest taka, że Chrystus przyszedł na ziemię w ohydnych zamiarach mordowania ludzi, poróżniania ich ze sobą i uwielbiał on wojnę, przemoc i przelew krwi.

To jest czysty szatański styl człowieka, którego intencje są oczywiste.

Teraz ja wytłumaczę TE WERSETY - we właściwy sposób. :-)

Chrystus jest przyszłym królem Królestwa Bożego. Za ten niezwykły przywilej musiał On ponieść śmierć na krzyżu. Swoją postawą udowodnił On, że będzie On królem sprawiedliwym i miłosiernym.

Wymienione wyżej wersety wskazują wyraźnie na jedną smutną prawdę.

Bóg, jak i jego Syn są znienawidzeni przez szatana i jego sług. Pośród sług szatana jest także wielu ludzi - podobnych do tego pana, którzy są wykorzystywani do anty biblijnej propagandy kłamstw i manipulacji! Jest to celowo zorganizowana i opłacana krucjata!

Z tego powodu w niektórych rodzinach nastąpią rozłamy. Jedni członkowie rodziny będą wielbili Chrystusa i Boga, a drudzy będą zwalczali - na wzór tego człowieka - Boga, Biblię i tych członków rodziny, którzy w nią wierzą.

Czyli są to proroctwa biblijne Chrystusa, który zapowiedział, że nastąpią podziały w rodzinach z Jego powodu. Że ludzie nieuczciwi będą prześladować uczciwych członków własnej rodziny. Oto zapowiedziany przez Isusa symboliczny miecz w rodzinach. Tak się czasami, ale nie za często dzieje. Ludzie poznają Biblię, odchodzą od religii, które podobnie jak ten człowiek - zupełnie błędnie interpretują Biblię i z tego powodu następują czasami rozłamy w rodzinach.

Ci, którzy miłują Chrystusa muszą mieć tak silną wiarę, że nie mogą ulegać własnym członkom rodziny i zaprzestać naśladownictwa Chrystusa.

Stąd wyjaśnienie Isusa, że jeżeli ktoś bardziej miłuje nieuczciwego członka rodziny, nie jest taki człowiek godny Królestwa Bożego.

Inny przykład pokrętnej interpretacji tego człowieka.

Łukasza 12:49 Ogień przyszedłem rzucić na ziemię i jakżebym pragnął, aby już płonął. 50 Chrztem mam być ochrzczony i jakże jestem udręczony, aż się to dopełni. 51 Czy myślicie, że przyszedłem, by dać ziemi pokój? Bynajmniej, powiadam wam, raczej rozdwojenie. 52 Odtąd bowiem pięciu w jednym domu będzie poróżnionych; trzej z dwoma, a dwaj z trzema; 53 Będą poróżnieni ojciec z synem, a syn z ojcem, matka z córką, a córka z matką, teściowa ze swą synową, a synowa z teściową.

Symboliczny ogień nienawiści zapłonął za jego czasów wielu rodzinach, które się poróżniły z powodu jego nauk, przeciwnych faryzeuszom, uczonym w Piśmie i kapłanom żydowskim.

Prawdziwy ogień usuwania z ziemi wszelkich niegodziwców i złoczyńców, całych armii pragnących zwalczać samego Boga zapłonie w dniu tzw. Armagedonu. Czyli finałowej bitwy z siłami szatana i jego armiami, które poniosą śmierć z ręki Boga za wszystkie swoje zbrodnie, czary, morderstwa, cudzołóstwa i notoryczne kłamstwa.

Czyli Isus Chrystus mówił o takim ogniu, który mógł zapłonąć dopiero po złożeniu ofiary z Jego ciała. Dlatego mówił On... "jakże jestem udręczony, aż się to dopełni."

Ale ten niegodziwy człowiek tego nie rozumie.

Chce on nam za wszelką cenę obrzydzić Boga, jego Syna oraz Biblię.

Czy dlatego że on nam dobrze życzy?

Dlaczego mu przeszkadza to, że ktoś wierzy w Boga?

Dlaczego mu przeszkadza to, że ktoś czyta Biblię?

Dlaczego pragnie on ośmieszać Biblię?

Czy człowiek ten ma jakieś dobre i pożyteczne rady dla nas, abyśmy z nich skorzystali i wynieśli z jego rad jakiekolwiek korzyści? Może... życie wieczne? A może posiada on znacznie mądrzejszą księgę niż Biblia? Jakoś jeszcze się nią nie pochwalił.

 

Czy istnieje możliwość, że intencje tego człowieka są dobre i uczciwe!?

Intencje tego człowieka posługującego się otwartą nienawiścią do Boga są zdecydowanie złe i nieuczciwe. Jego notoryczne kłamstwa i baśnie to wyjątkowa nieuczciwość, której celem jest wprowadzenie nas w błąd.

Jest to oszust i wyrafinowany kłamca, najwyraźniej nieźle przygotowany do misji ateistycznej, ponieważ potrafi nie tylko znaleźć wersety, w celu ich przekręcania i sugerowania najdzikszych możliwych wyjaśnień, ale nawet potrafi je nawet... przeczytać! Co prawda z pewnym trudem, ale ogólnie daje sobie radę z czytaniem na głos. Niebywały talent! ;-)

Już raz omawiałem jedno z dzieł tego pana - link - masowa-dezinformacja.htm

Dla porównania proszę sobie przeczytać ten artykuł. Odnaleziono zaginione 10 pokoleń Izraela! Proszę zwrócić uwagę na ilość przedstawianych dowodów. Mnóstwo zdjęć, cytatów z encyklopedii, fotografii czy skanów starożytnych papirusów, wiele wersetów biblijnych. Tak powinny wyglądać prace kogokolwiek, kto chce posiadać jakąkolwiek wiarygodność.

Ten pan poza kilkoma wersetami nie przedstawił nam ani jednego dowodu na swoje bajki i kłamstwa o masowym ukazywaniu się UFO w czasach Konstantyna Wielkiego i podczas Soboru w Nicei.

Głównym problemem jest to, że człowiek nie przedstawia tego, jako swoje opinie, ale przedstawia to jako powszechnie znaną prawdę.

Jest tylko jedna grupa ludzi na ziemi, która charakteryzuje się taką chorobliwą nienawiścią do Chrystusa, Biblii i Chrześcijaństwa.

Biblia nazywa tę grupę - Synagogą Szatana. Poszukaj i sam sprawdź! I nie przysyłaj mi więcej bredni tego pozbawionego jakiekolwiek uczciwości i przyzwoitości człowieka.

Innymi słowy - nie bądź naiwny i wszystko sprawdzaj.

Uzupełnienie.

Miałem nie oglądać tych bzdur do końca, ale jednak pokusiłem się. Od 14 minuty ten człowiek podaje informacje tak szalone, że niemal nie spadłem s krzesła.

Podaje on  poniższe bzdury:

"Matka Jezusa, Maryja Herodiana, o której zrobiłem film, była kobietą niezwykle ambitną i chciała władzy nie tylko dla swoich licznych synów, ale i dla siebie, jako matka Boga z tytułem Augusty. Dlatego przygotowała, razem ze stanem arcykapłańskim, wśród których roiło się od jej synów, bratanków i siostrzeńców fantastyczne zmartwychwstanie. Historycy antyczni dają wzmianki, że zmartwychwstali wszyscy święci żydowscy, jak Abraham, Mojżesz i bogowie, jak Jezus i 12 bogów olimpijskich."

Oczywiście powyższy tekst to jawne i oczywiste kłamstwa. Żadni 'antyczni' historycy nigdy nie opublikowali takich fantazyjnych informacji. Opinie tego pana są tyle warte ile ten tekst! Nie trać czasu i nie pisz o tym typie prosząc o opinię. Szargasz w ten sposób swoją! ;-)

Napisano: 6 Lutego 2013.

Ostatnie uaktualnienie: 6 Lutego 2013.