Masowa dezinformacja internetowa

Wielkość czcionki - A A A
 

Ostatnie uaktualnienie: 16 Września 2012.

Założyłem nowy kanał YouTube - www.youtube.com/HenryKubik , na którym będę umieszczał proste, nieskomplikowane filmy, w rodzaju podkastów, na żywo nagrywane i będę w nich umieszczał nieskomplikowane informacje, wprost z Internetu. W ten sposób kanał thewordwatcher będzie zarezerwowany do wysokiej jakości filmów - jak to jest w tej chwili.

Poniżej kilka interesujących informacji z mojego pierwszego filmu.

 

Inny film, nie mój, jednego człowieka, który podobnie jak Racjonalista szydzi z Biblii i z Boga wyszukując wyrwane z kontekstu wersety biblijne - osądza w ten sposób Boga i Biblię. Odnośnie materiałów poza biblijnych nie ma zwyczaju podawania jakichkolwiek dowodów w postaci linków do wiarygodnych materiałów.

13.Jak Mojżesz ograbił Egipt i Ziemia Obiecana.

Jest tego logiczna przyczyna. Człowiek ten posługuje się kłamstwami, których nie można niczym udowodnić. jego historia, zupełnie wyssana z palca, Żydzi to według tego pana Celtowie, którzy podbili... Egipt. Jeszcze tylko brakuje, że to Żydzi wybudowali także piramidy egipskie pod nadzorem Jahwe.

Równie ciekawe, aczkolwiek na znacznie wyższym poziomie są komentarze pod filmami.

Jednak takich twórców oraz tego rodzaju kłamliwych materiałów jest na Internecie mnóstwo i taki jest tego cel. Wielu bez zastanowienia się nad tym wierzy, i nie sprawdza podawanych informacji. W ten sposób wielu wręcz tonie w owym morzu dezinformacji.

Co jest znamienne - ataki na Biblię, Boga i Chrześcijaństwo trwa od kilku lat i należy zdać sobie sprawę z podstawowej kwestii.

Czy ataki na Boga, Biblię i Prawdę trwają dlatego, że jest to nie prawda? Czy raczej owe ataki świadczą dobitnie o tym, że Prawda zawarta w Biblii jest komuś wyjątkowo niewygodna, a wielu, jak ten pan z powyższego filmu po prostu nienawidzi Boga!

Czy można nienawidzić kogoś, kto nie istnieje, a Ewolucja jest uznanym faktem przez całą naukę?

Wielu ludzi, którzy nie wierzą w Biblię zachowuje się zupełnie normalnie i zwalczanie czegoś, co ich zdaniem jest absurdalne -jest zbyteczne. Ja także nie wierzę w Allacha i Mahometa, w Wisznu czy innych bogów czy bożków. Naturalnym odruchem normalnych ludzi jest zupełna ignorancja czegoś, co nie istnieje. Nie istniejącym bogom nie można zrobić żadnej krzywdy!

Ale ten pan ma odmienne zdanie w tym temacie i nienawiść do Boga jest wręcz wręcz... pokarmem duchowym dla niego.

 

 

Napisano: 16 Września 2012.

Ostatnie uaktualnienie: 16 Września 2012.