Szatańskie SMS-y ks. Marka Bałwasa

Ostatnie uaktualnienie: 6 Lipca 2013


Poniżej mamy prawie godzinny film z wykładem ks. M. Bałwasa - https://www.facebook.com/KsMarekBalwas który szczyci się tym, że posiada ponad 2 miliony na liczniku Facebooku.

Jego YouTube kanał - https://www.youtube.com/user/dobreprzeslanie

Ks. Marek Bałwas - Konferencja Wołomin Par. MBCZ 09.06.2013r.

Owa konferencja odbyła się w kościele 09.06.2013.... ale jakoś nikogo nie było widać na owej konferencji, poza autorem wykładu. Wykład ten przysłał mi dzisiaj jeden ze stałych czytelników, najprawdopodobniej nie zdając sobie sprawy z tego, co ów wykład w rzeczywistości zawiera.

W poście podał taki komentarz:  "Najciekawsze moim zdaniem są fragmenty gdzie czyta sms-y od złego."

Jeszcze nie słyszałem o SMS-ach od szatana więc musiałem to koniecznie sprawdzić! :-)

Słuchając tego wykładu natknąłem się na dziwnie znajome zdanie: 

"Wiele zyskał Ten - tam, że przelał krew, aby was odkupić?"

Musiałem to sprawdzić. Okazało się, że tekst ten jest skopiowany prze ze mnie z tego linku - link, a oryginalny tekst jest nadal na tym katolickim portalu - http://adonai.pl/rozwazania/?id=38 !

Autorem tekstu jest - D. Mondore - "W cztery oczy ze złym duchem," Echo, 82/20 i 84/22 1991 r.

Opublikowałem ten krótki artykuł w Styczniu 2010 roku, dlatego ten tekst utkwił mi tak w pamięci.

Tymczasem ksiądz Bałwas oznajmia nam wyraźnie i wielokrotnie, że otrzymał na swoją komórkę ten właśnie tekst od szatana... SMS-em!

Sprawdziłem ten wykład dokładnie, aby nie było żadnych wątpliwości. Ksiądz powtarza wielokrotnie, że tekst ten pochodzi z jego komórki i z niej on właśnie ten tekst czyta!

Poniżej czasy i teksty z tego wykładu, gdyby były jakieś wątpliwości.

  • 13:00 - "walka toczy się cały czas."
  • 13:30 - czytałem książkę w domu - "Zawód: egzorcysta" - cytat z książki, ale nie o ten cytat chodzi
  • 15:55 - "przychodzą SMS-y z jej komórki ale ona nie ma ich na komórce."
  • 19:34 - "przychodzą także SMS-y w innych językach."
  • 19:50 - "Nigdy nie zdołasz (klecho) zrozumieć - mówi szatan - jak bardzo nienawidzę was, ludzi."
  • 24:14 - "SMS-y"
  • 35:15 - "przysłał mi także..."
  • 36:20 -  "SMS, który dodaje mi siły..."
  • 44:30 -  "Hello Kitty - nieprawda"
  • 41:45 -  "pisze do mnie..."

Jest jeszcze jeden problem z tym wykładem. Hello Kitty!  Jest to znana niemal całemu świata maskotka, która według legendy pochodzi z wielbienia szatana i jest rezultatem podpisania z szatanem cyrografu, w zamian za uratowanie córki od śmiertelnego raka. Twierdzi się, że Kitty po chiński znaczy - diabeł czyli robi się z tego córkę szatana. Matka podobno jest Chinką a cyrograf miała podpisać w roku 1970.

Kitty nie znaczy szatan czy diabeł. Historia ta nie miała nigdy miejsca a firmą odpowiedzialną za Kitty jest firma japońska. Także po japońsku - Kitty nie znaczy demon czy szatan. Jednak qw 1999 zamordowano brutalnie kobietę w Hong Kongu i morderstwo nazwano Hello Kitty morderstwem z powodu umieszczenia w Hellow Kitty lalce odciętej głowy tej kobiety.

Ksiądz także twierdzi, że Hell-o Kitty to piekło dla Kitty. Słowo Hello  jest niezwykle popularnym słowem w języku angielskim i jeszcze nie słyszałem, aby ktokolwiek kojarzył je z piekłem.

W tym przypadku można podejrzewać jakieś szatańskie układy w zamian za popularność tej laleczki a także prosty fakt, że ksiądz mógł po prostu nie sprawdzić na poważnie źródeł owej informacji. Najprawdopodobniej sam został on wprowadzony w błąd.


Widok człowieka na wózku inwalidzkim jest dla mnie widokiem smutnym i budzącym wiele sympatii dla tak dotkliwie cierpiącej osoby. Wiem o tym sporo, ponieważ niedawno zmarł jeden z moich dobrych znajomych, który był przykuty do takiego wózka i nie mógł się z tym pogodzić. Próbował kilkakrotnie odebrać sobie życie i w końcu umarł zaniedbując siebie i  przypisane mu lekarstwa. Goszcząc u niego w tym okresie poznałem nieco bliżej jego 'styl' życia. Szczegóły są wysoce nieprzyjemne, kiedy się je lepiej pozna.

W związku z tym wykładem nasuwają się niepokojące pytania.

Czy ksiądz celowo wykorzystuje sympatię ludzi do siebie aby... kłamać, i za pomocą kłamstw przekonywać ludzi, że "Matka Boska" jest postrachem demonów, a Eucharystia, święcona woda i różaniec, to złota recepta na wszelkiego rodzaju ataki demonów?

Czy ów ksiądz celowo mija się z prawdą, czy też został sam oszukany przez demona, który mu rzeczywiście wysłał takie SMS-y po to, aby go ośmieszyć i zdyskredytować?

Wnioski pozostawię czytelnikom.

 


Napisano: 6 Lipca 2013

Ostatnie uaktualnienie: 6 Lipca 2013