Rzeczywistość szatańskiego świata

II Ezdrasza 16:(67) Oto Bóg jest sędzią, bój się go. Zaprzestań swych grzechów i zapomnij o swych nieprawościach, nigdy ich ponownie nie popełniaj; a Bóg będzie cię prowadził naprzód i ochroni cię od wszelkich ucisków. [BM]

Wstawiam niezwykle ciekawy artykuł o nasieniu węża. Chcę także ujawnić pewne bardzo istotne fakty, które nam wiele wyjaśnią, aczkolwiek nie widziałem jeszcze artykułu, w którym byłoby to dokładniej opisane.

Większość artykułów o Żydach mówi nam przede wszystkim o ich gałęziach rodzinnych. Owszem, takie istnieją, ale to wygląda jeszcze inaczej.

Wiadomo że Żydzi (mężczyźni) są obrzezani i jako tacy są pożądani przez płeć przeciwną. Po za tym są także gwałty, seks po pijanemu itp. itd. A to powoduje drastyczny przyrost Żydów w każdym państwie. Oficjalnie oni nie są sklasyfikowani jako Żydzi, ale oni są z krwi i kości Żydami i Żydówkami.

Najczęściej są to rodziny, w których część to Żydzi, ale druga część to nie Żydzi. Ja jestem z takiej rodziny i moja żona także. Ani ja, ani ona nie jesteśmy Żydami. Jako to można rozpoznać?

Biblia mówi, po owocach ich poznacie.

Czasami są nawet oczywiste sygnały wyglądu, ale to nie jest żadną gwarancją, że nasze podejrzenia są słuszne lub nie. Ilość Żydów na Ziemi jest znacznie większa, niż przedstawiają to nam rzeczywiste opisy tych czy tamtych Żydów.

Przypomnę, że wiele rodzin w dawniejszych czasach miało potomstwo obydwu narodów, ponieważ królowie czy inni ważniejsi Żydzi 'musieli' mieć seks z panną młodą. Stare informacje, ale one pokazują nam, że to istnieje grupa... niezupełnych Polaków. Jest to zgodne z faktami.

"Po owocach ich poznacie.”

Zwykle można ich rozpoznać po wyglądzie twarzy, ale to nie jest w 100% dokładne. Aby skutecznie ich rozpoznawać, musimy obserwować ich zachowanie się, które ukaże nam wcześniej czy później, czy ci ludzie posiadają sumienia, czy tego im brak, a uwielbiają oni tortury i mordy.

Teraz przejdźmy do niezwykłego artykułu o Żydach w Rosji i na Ukrainie, a natychmiast zorientujemy się, o co w RZECZYWISTOŚCI toczy się ta wojna. Kto walczy się z kim, w jaki sposób, czyli czy są brutalne mordy i tortury oraz o co toczy się ta wojna.

Podsumowując ten artykuł podaję, że Rosja jest anty żydowska pod berłem Putina, który jest także anty żydowski, jak i jego większość popleczników. Ukraina jest chazarska i to jest przyczyną całego konfliktu.

Europa jest biała ale duża część białych Europejczyków to także Żydzi.

USA to niemal sami Żydzi, poza czarnymi i emigrantami.

W takim przypadku możemy wyraźnie rozpoznać na tej podstawie genetycznej, kto jest za kim a kto jest przeciwko. Kto walczy przeciwko komu i z jakich przyczyn. Nie zapominajmy, że Rosja bardzo boleśnie ucierpiała morderczą rewolucję bolszewicką i utraciła ona wiele milionów ludzi!

Najważniejsze dla nas jest to, że sytuacja ta doskonale pasuje do wszystkich proroctw biblijnych. Jedyna różnica tkwi w tym, że Biblia rzadko używa słowa Żyd, ale używa terminu bardziej prawidłowego – nasienie węża. Oni są rzeczywiście nasieniem węża i mają oni na sobie wyrok Boga jeszcze od ogrodu Eden.

O co toczy się walka Rosji z Ukrainą?

Jest to otwarta wojna Rosji z USA, które zorganizowały nazistowski (chazarski) rząd a potem zaczęli się przymierzać do ataku na Rosję. Rosja wiedząc, o co w tym wszystkim chodzi wyprzedziła ukraiński atak. 

Chazarska mafia z USA na czele traci gwałtownie władzę oraz moc. Izrael także jest tego częścią i cały ten konflikt może się rozwinąć w III WŚ. Może, ale nie jest to pewne z powodu zupełnie nierealnego uzbrojenia USA, które jest ogólnie o co najmniej 25 lat przestarzałe.

Sytuacja gospodarcza w USA jest także tragiczna i USA nie ma absolutnie żadnej szansy na pokonanie Rosji.

Mówiąc językiem biblijnym, jest to wojna nasienia węża przeciwko Ludowi Bożemu, ponieważ duża część Rosjan to Słowianie!

Mamy więc dwie siły - Rosja czyli Słowianie są przeciwko Żydom oraz USA i Izrael - głównie Żydzi.

Wojna ta toczy się o władzę nad całą Ziemią.

Europa jest od II WŚ podbita i kontrolowana przez USA, co już jest raczej oczywiste, a nasienie węża stanowi wszystkie europejskie władze, wspierane aktywnie i kontrolowane przez USA. z Polską włącznie.

Jakbyśmy na to nie patrzyli, jest to atak szatana rękami USA przeciwko Rosji (droga do nowych 10-ciu króli) ale Biblia wyraźnie nam mówi, kto wygra tę wojnę oraz kto to całkowicie przegra.

Link do bardzo ciekawego artykułu, w którym jest wiele detali w tym temacie.

https://www.veteranstoday.com/2022/02/22/what-role-does-the-jewish-component-play-in-the-ukraine-conflict/ , przetłumaczony na język polski.

Artykuł z 22 Lutego 2022 roku.

Jaką rolę odgrywa judaizm w konflikcie na Ukrainie?

Słowo wstępne do obecnej sytuacji Peter Haisenko, Anderweltonline.com Porozumienie mińskie istnieje od siedmiu lat. Powinno przynieść pokój. Prawda jest jednak taka, że ​​Kijów nawet nie zaczął zajmować się ani jednym punktem tego porozumienia. Z drugiej strony Kijów de facto wydzielił ze swojego terytorium zbuntowane prowincje wschodnie. Kijów nie wywiązał się ze swoich zobowiązań wobec „swoich” obywateli. Emerytury przestały być wypłacane, a tysiące cywilów zginęło na wschodzie od ostrzału ukraińskiej armii.

Infrastruktura została zniszczona, a kluczowe media, takie jak wodociągi i elektrownie, zostały zaatakowane. Tak zwany proces miński nigdy nie był żywy, więc farsą jest twierdzenie, że Putin zabił to porozumienie.

Realistycznie rzecz biorąc, Kijów już dawno zrezygnował ze swoich wschodnich prowincji, więc można powiedzieć, że Kijów nadużył Porozumień Mińskich. Mianowicie autonomia, o którą postulowano w umowie, została de facto przekształcona w spin-off. W tym sensie nie było już żadnych zahamowań przed prowadzeniem niemal otwartej wojny z ludnością na wschodzie. Po tym, jak Kijów, przy masowym poparciu Zachodu, nie chciał rozwiązać problemu w duchu Porozumienia Mińskiego i otwarcie mówił o brutalnej inwazji i niezliczonych ofiarach śmiertelnych, Rosja pociągnęła za linkę. Rosja uznała zbuntowane prowincje za niepodległe państwa.

Jaka jest wartość umowy, która była ignorowana przez siedem lat?

W ten sposób Putin wyniósł trwający od ośmiu lat proces na nowy poziom. Praktycznie rozpoznał, co Kijów robi ze swoimi wschodnimi prowincjami przez ostatnie osiem lat. Nikt, kto realistycznie ocenia sytuację, nie może zakładać, że Donbas jeszcze nigdy nie podda się Kijowowi po wszystkich zbrodniach popełnionych tam przez Kijów. Te prowincje są stracone na rzecz Kijowa. Taka jest rzeczywistość od ośmiu lat.

Faktem jest też, że w tych województwach odbyło się kilka wyborów i były one nie mniej demokratyczne niż na zachodniej Ukrainie. Wyniki wyborów pokrywają się z tymi z przeszłości, kiedy aż 80 proc. opowiedziało się za prorosyjską polityką. Oddzielenie wschodnich województw faktycznie wisiało w powietrzu od dłuższego czasu.

Kiedy Zachód rozbił Jugosławię, a państwo rozpadło się na kilka małych państewek, nikomu nie przeszkadzały te nowe przepisy graniczne. Nawet wtedy, gdy Słowacy i Czesi rozdzielili się w 1992 roku. Również w Jugosławii zginęły niezliczone ilości osób, a NATO odegrało swoją rolę. Niemniej jednak w pewnym stopniu wreszcie powrócił spokój. UE wchłonęła duże części Jugosławii i to jest po prostu „w porządku”. Teraz Putin położył kres atakom i morderstwom w Kijowie na wschodzie. Przyznał, że proces miński niczego, absolutnie niczego nie przyniósł pokojowi przez siedem lat. Jaki sens może mieć porozumienie, które Kijów po prostu ignorował przez siedem lat? Jakie możliwe rozwiązanie mogło istnieć?

Sankcje wobec Putina za ochronę życia?

Jeśli Rosja teraz oficjalnie wyciągnie swoją ochronną dłoń nad obywatelami wschodniej Ukrainy, cena dla Kijowa będzie wysoka, jeśli nadal będą niszczyć tam swoje zbuntowane prowincje. sankcje? Można się tylko śmiać. To wypowiedzenie wojny Rosji już dawno się wyczerpało. Odmowa dostaw gazu przez Nord Stream 2? Doskonały! Grozimy Rosji, że odetnie gałąź, na której siedzimy naszą szaloną polityką energetyczną. Czy Rosja jest zależna od SWIFT? Doskonały! Jak w takim razie zapłacimy rachunek za gaz i czy możemy spodziewać się, że otrzymamy gaz, nie będąc w stanie go opłacić?

To zawsze Zachód wspierał hazardzistów w Kijowie i tym samym uniemożliwiał rozwiązanie konfliktu. W rzeczywistości Kijów już oddzielił wschodnie prowincje i wypowiedział im wojnę. Krok podjęty przez Rosję w celu uznania tej separacji, który w rzeczywistości został już zakończony przez Kijów, zakończy tam zabijanie i da tamtejszej ludności ponownie przyszłość. Putin pociągnął konsekwencje, bo od ośmiu lat zamiast uczciwych wysiłków na rzecz znalezienia dyplomatycznego rozwiązania nie ma nic oprócz czczej gadaniny. Teraz Zachód musi zobaczyć, dokąd doszedł swoją agresywną postawą wobec Rosji. Putin stworzył fakty, które będą bardziej sprzyjać pokojowemu rozwiązaniu niż siedem lat bezowocnych negocjacji.

Mogę więc tylko zgodzić się z oceną Putina, że ​​w razie potrzeby wyśle ​​wojska pokojowe. A co innego, jeśli nie żołnierze sił pokojowych, jeśli zapewnią zakończenie niewypowiedzianej wojny przeciwko regionowi? Prawo międzynarodowe? Wschodnie prowincje, które od ośmiu lat są faktycznie niezależne, poprosiły o uznanie, a ludność jest za nimi zjednoczona. Tak więc każdy, kto chce pokoju, a nie permanentnego konfliktu, może tylko z zadowoleniem przyjąć krok Rosji. Tak więc teraz w Europie są dwa nowe małe państwa, ale nie są one mniejsze niż kraje bałtyckie lub te, które pozostały po Jugosławii. Obywatele Doniecka czy Ługańska są zachwyceni perspektywą, że wreszcie będą mogli żyć w pokoju i samostanowieniu.

Dodatek: właśnie ogłoszono, że Stany Zjednoczone faktycznie uznały również nowe republiki na wschodzie Ukrainy. Jak inaczej można by zinterpretować to, że nałożyli na nich sankcje? Biden unterzeichnet Dekret über Sanktionen, Investitionsverbote und Handel mit DVR und LVR

Teraz przechodzę do mojej refleksji na temat kryzysu ukraińskiego, którą pisałem przed bieżącymi wydarzeniami. Obecna sytuacja nie sprawiła, że ​​stały się one przestarzałe.

Jaką rolę odgrywa komponent żydowski w konflikcie ukraińskim?

21 LUTEGO 2022

Piotr Haisenko

W Palestynie Żydzi domagają się prawa do ojczyzny, które podobno sięga 2000 lat wstecz. Ale dotyczy to tylko Sefardyjczyków, którzy nie stanowią 20 procent Izraelczyków. Zdecydowana większość Izraelczyków to Chazarowie, a ich ojczyzną była południowo-wschodnia Ukraina, zanim zostali pokonani przez Varangian i rozproszeni po całym świecie. Stało się to około 1000 lat temu. Czy można z tego zbudować nowsze prawo krajowe?

Zanim zajmiemy się żydowskim elementem konfliktu na Ukrainie, krótko wyjaśnię pochodzenie różnych plemion żydowskich. Cytuję z mojej pracy Anglia, Niemcy, Żydzi i XX wiek:

O pochodzeniu Hebrajczyków i dlaczego pogańscy Chazarowie, lud Hunów, stali się faktycznymi protoplastami dzisiejszych Żydów

Około 5000 lat temu banda o arabskich korzeniach, dowodzona przez swojego przywódcę Habra, wyruszyła z obszaru z grubsza odpowiadającego dzisiejszemu Jemenowi. Przeprawili się przez Morze Czerwone do Etiopii i wkrótce zostali nazwani Hebrajczykami na cześć ich przywódcy. Ruszyli dalej i osiedlili się w dzisiejszej Ugandzie. Z okoliczności wynika, że ​​Hebrajczycy wdali się w konflikt z Egipcjanami. Wybuchła wojna i zwycięscy Egipcjanie zniewolili Hebrajczyków, jak to było w ówczesnym zwyczaju. Potem przyszła historia Mojżesza, która jest dobrze znana. Takie jest pochodzenie Arabów, czyli Żydów semickich. Nazywani są również Żydami „sefardyjskimi”.

Historię drugiej gałęzi Żydów, Żydów „aszkenazyjskich”, cytuję bezpośrednio z The Jewish Encyclopedia:

„Chazarowie to lud pochodzenia tureckiego, którego życie i historia są splecione z kształtowaniem się historii Żydów w Rosji. Pochodzący z Turcji Chazarowie byli grupą stepowych koczowników, których życie składało się z grabieży i wendet. W drugiej połowie VI Pod koniec XIX wieku Chazarowie przemieszczali się na zachód i osiedlali w całej południowej Rosji, na długo przed powstaniem rosyjskiej monarchii Varangian (855 r.), kiedy to królestwo Chazarów było u szczytu swojej potęgi. historii i znalazła się na stałym poziomie. Od pojawienia się Chazarów praktycznie nie było czasu, żeby nie byli w stanie wojny. Imperium Chazarskie rządziło rozległymi obszarami od Morza Czarnego po Morze Kaspijskie i od Kaukazu po Wołgę.

Pod koniec VIII wieku Chagan, król Chazarów, jego panowie i duża część jego ludu przeszli na religię żydowską. Powodem tego była niepewna sytuacja między Cesarstwem Wschodniorzymskim a zwycięskimi wyznawcami Mahometa. Oba wymagały od Chazarów przyłączenia się do ich religii (chrześcijańskiej lub islamskiej), ale Chazarowie, odrzucając jedno i drugie, wybrali judaizm. W ciągu następnych dwóch stuleci nie tylko duża część Chazarów przyjęła religię żydowską, ale do połowy IX wieku wszyscy Chazarowie faktycznie przyjęli religię żydowską. To następca tronu Bulana imieniem Obadiasz odświeżył królestwo i umocnił religię żydowską.

To następca tronu Bulana imieniem Obadiasz odświeżył królestwo i umocnił religię żydowską. Zapraszał żydowskich uczonych do osiedlania się w swoim królestwie, zakładał synagogi i szkoły. Ludzie zostali zapoznani z Biblią, Miszną i Talmudem, a Chazarowie używali pisma hebrajskiego. W języku dominował jednak język ojczysty Chazarów.

Obadiasz przekazał swój tron ​​swojemu synowi Ezechiaszowi, który z kolei przekazał go swojemu synowi Manassesowi, a Manasses Chanuce, innemu synowi Obadiasza. Chanuka przekazał tron ​​swojemu synowi Izaakowi, Izaak swojemu synowi Mojżeszowi (lub Manassesowi II), który z kolei swojemu synowi Nisi, a Nisi swojemu synowi Aaronowi II. Sam król Józef był synem Aarona i wstąpił na tron ​​po chazarskim prawie sukcesji.

Rosyjscy Varangianie osiedlili się w Kijowie aż do ostatecznej bitwy z Chazarami. Po ciężkiej bitwie Rosjanie pokonali Chazarów, a cztery lata później Rosjanie podbili całe imperium Chazarów na wschód od Azowa.

Wielu członków chazarskiej rodziny królewskiej wyemigrowało do Hiszpanii, niektórzy udali się na Węgry, ale większość ludzi pozostała w jego imperium”. (Jewish Encyclopedia, Tom IV, artykuł o Chazarach, strony 1-5). – Anuluj cytowanie.

Czy chazarscy Żydzi chcą odzyskać swoje pierwotne panowanie?

Chazarscy Żydzi nigdy nie wybaczyli Varangianom, Rosjanom. Byli też zawsze uciskaną mniejszością w Imperium Rosyjskim. Jednak rewolucja komunistyczna w Rosji była zdominowana przez Żydów/Chazarów. Wszyscy przywódcy Lenina byli Żydami, a ich praca przekształciła Rosję, jako Związek Radziecki, w opresyjne państwo, które nie mogło się już swobodnie rozwijać przez ponad siedem dekad. Do 1990 roku większość rosyjskich Żydów wyjechała na Zachód i do Izraela. Na Ukrainie, która od niedawna była niepodległym państwem, upadek nie był tak wielki.

Zarówno na Ukrainie, jak iw Rosji wszyscy oligarchowie to Żydzi. Otrzymali ogromne wsparcie od współwyznawców z Zachodu, aby zbudować swoją fortunę. Obejmując urząd Putin złamał władzę rosyjskich oligarchów, na Ukrainie tak się nie stało. Dwóch ostatnich prezydentów po przewrocie to Żydzi/Chazarowie. Czy można więc założyć, że ci Chazarowie chcą odzyskać swoje pierwotne panowania?

Powszechna nienawiść Żydów do Rosjan stała się widoczna natychmiast po dojściu do władzy Poroszenki.

Zakazał języka rosyjskiego na Ukrainie, wywołując konflikt z przeważnie rosyjskojęzycznymi wschodnimi Ukraińcami. Żyd Igor Kołomojski i jego najemnicy, tzw. „Brygady Azowskie”, szaleli na wschodzie Ukrainy, niszcząc infrastrukturę, w tym nowo wybudowane lotnisko w Doniecku. Chodzi o to, że Donbas i Krym były samymi ośrodkami panowania Chazarów i tam Rosjanie są bardziej skłonni. Czy to może być powód, dla którego rządzący w Kijowie tak nieugięcie udaremniają wszelkie starania porozumienia mińskiego o pokój?

Faktem jest, że Ukrainą rządzą chazarscy Żydzi, politycy i oligarchowie. Czy ich celem może być utworzenie na terytorium Ukrainy „Kazarskiego Izraela”, który może działać jedynie w nieustannej wrogości z potomkami Varangian, dzisiejszymi Rosjanami? Przypomnijmy pokrótce wersety z The Jewish Encyclopedia: „…był ciągle w stanie wojny. Praktycznie nie było czasu od pojawienia się Chazarów, żeby nie byli w stanie wojny”. To, co mówi nam The Jewish Encyclopedia, wcale nie jest satysfakcjonujące. Zakładając, że Chazarowie z Kijowa są oddani tradycjom swoich przodków, ich stosunki z separatystycznymi częściami wschodniej Ukrainy są podstawą. Kijów nie wykazuje oznak zakończenia wojny z własnym narodem.

Dominacja oligarchów nie doprowadziła do niczego dobrego

Spójrzmy na Putina. Chociaż niekoniecznie uważam to za jedyną przyczynę, uderzające jest to, że kampanie nienawiści przeciwko Putinowi rozpoczęły się po tym, jak obalił chazarskich oligarchów w Rosji. Sytuacja pod rządami Jelcyna była taka, że ​​młoda Federacja Rosyjska była prawie całkowicie pod kontrolą tych oligarchów, którzy byli w trakcie sprzedawania reszty rosyjskiej gospodarki narodowej swoim przyjaciołom na Zachodzie. Więc można też powiedzieć, że ci oligarchowie zemścili się na Rosji za hańbę 1000 lat temu i zły Putin im pokrzyżował plany. Zmobilizowali więc swoich przyjaciół z całego świata, aby to zrewidować.

Było to tym łatwiejsze, że ich cele pokrywały się z celami geopolitycznymi USA.

Każdy, kto chce oczernić mnie jako antysemitę, powinien przeczytać moją pracę „Anglia, Niemcy, Żydzi i XX wiek”, zanim zagłębi się w coś, co jest nie do utrzymania. Stwierdzam tu również jednoznacznie, że tylko bardzo mała część Chazarów angażuje się w złe machinacje.

Z Żydami/Chazarami jest tak samo, jak z każdą grupą etniczną: kilka procent to fatalne złe charaktery, żądni władzy psychopaci. Problem polega na tym, że tym bezlitosnym łajdakom udało się wszędzie wypracować pozycje, które pozwalają im narzucić swój wojenny program 95-procentowym przyzwoitym.

Generalnie muszę powiedzieć, że cały Zachód, w tym Ukraina, jest zdominowany przez oligarchów. Rosja już nie. Widzimy, że dominacja tych kapitałowych gigantów nie doprowadziła do niczego dobrego. Jednak na Ukrainie sytuacja została doprowadzona do skrajności. Oligarchowie rządzą krajem i są Chazarami z historią nieustannych wojen.

Jeśli więc w tym konflikcie ma zapanować pokój, to tych oligarchów trzeba by najpierw usunąć z rządu, zgodnie z modelem, który zademonstrował Putin i tym samym ocalił swój kraj. W przypadku Merkel żaden oligarcha nie podał się do dymisji, ale jest największym sponsorem. Nie zapominajmy, że Merkel też ma chazarskie korzenie, jak wszyscy ci, którzy nazywają siebie Żydami, ale nie są Semitami.

Ukraina w obecnych granicach to dzieło sztuki

Bałagan na Ukrainie jest oczywiście również kształtowany przez geopolityczne interesy USA. Ale kto za tym stoi? W końcu jedną z konsekwencji przewrotu na Majdanie jest to, że Chazar Poroszenko został prezydentem, a on nigdy nie mógłby zostać oligarchą i prezydentem bez wsparcia zachodnich przyjaciół. Pomocą w nienawiści, którą musi znosić wschodnia Ukraina, jest równie odwieczna nienawiść zachodnich Ukraińców do moskiewskich Rosjan, których nazywali „Moskali” podczas II wojny światowej i zabijali, kiedy tylko mogli. Nawet Polacy nie byli bezpieczni przed żądzą mordu. Przecież zachodni Ukraińcy szybko wykorzystali okazję w 1945 roku i zamordowali około 60 tysięcy Polaków.

Mogę się tylko śmiać, kiedy Ukraińcy w Kijowie nazywają dziś Polskę swoimi przyjaciółmi.

Ukraina w obecnych granicach jest dziełem sztuki, które nigdy nie powinno było powstać. Nie zapominajmy, że została powołana przez Rzeszę Niemiecką już w 1917 roku jako środek walki z Cesarstwem Carskim. Ukraina jest po Rosji największym pod względem powierzchni krajem w Europie o stosunkowo niewielkiej liczbie mieszkańców. Wychodzę z założenia, że ​​trwały pokój w tym regionie można osiągnąć tylko wtedy, gdy terytorium Ukrainy zostanie podzielone na co najmniej dwie części.

Mniej więcej wzdłuż Dniepru. Wszystkie wyniki wyborów z ostatnich 30 lat wyraźnie pokazują, że na wschodzie i zachodzie kraju wybory zawsze były przeciwne, do proporcji 80 do 20 procent. Rozsądne byłoby więc podzielenie kraju wzdłuż tej „granicy wyborczej”. Haczyk polega jednak na tym, że wtedy właśnie wschodnia część będzie prorosyjska i to jest dawne „serce” Chazarów. Czy kiedykolwiek pokażą rozmiar, w jakim można się bez niego obejść? W tej chwili na to nie wygląda.

Przeczytajcie moją analizę z 2014 roku. Można w niej szczegółowo zobaczyć, jak „zawsze” odbywały się wybory na Ukrainie. Posługując się modelem czechosłowackim, pokazuję, jak podobne konflikty w tym sztucznym produkcie można rozwiązać poprzez pokojowy podział. Ale kto to pamięta?

Jeszcze raz link - Jaką rolę odgrywa judaizm w konflikcie na Ukrainie?